2013 m. rugsėjo 11 d., trečiadienis

Geriausia važiuoti atbula

Po poros labai intensyvių interviu man važiuojant namo, į autobusą įlipo Švedijos šnekiausias žmogus. Atsiklausė, ar gali prisėst, mat jam smagiausia važiuoti atbula - taip matai, kad tolsti nuo pradinės stotelės. Be to, tai saugiausia autobuso vieta. Be to, žmogus juk gali turėti ir savo keistenybių. Per penkias stoteles jis man dar papasakojo:
- Kad važiuoja apžiūrėti naujos miesto dalies, nes dabar juk neseniai pastatė visą kvartalą. Ar aš jį mačiau? Tikrai daug geresnį, nei kita neseniai pastatyta miesto dalis su ta vienintele didele stikline parduotuve - ir kas per laukus į ten trenksis? O šis kvartalas pačiame centre ir viskas šalia: parduotuvės, sporto klubas, darbas, namai. Juk taip ir turi būti, jei saugoma aplinka, mažinamas eismas, t.t.
- Kad važiuoja iš sūnaus, kurio vardas G., ir kuris gyvena ten ir ten. Jam 38, turi vaiką, kurio vardas B. Sūnus yra inžinierius. Kitas sūnus, kuriam 32, dirba ten, augina du vaikus, tokiais vardais ir gyvena Norvegijoje. Ir dar pakeleivis turįs vieną dukrą, 27 m. Ji vaikų neturi, bet daug keliauja, nes yra SPA centrų vadovė. Bent jau daug uždirba. Nors vaikų, kaip sakyta, neturi. Tiesa, ji šoka salsą. Dabar populiaru, o gal ir visai nieko - visiems naudinga pajudėti.
- Kad dabar gyvena pas sūnų G.
- Kad pats kilęs ne iš Malmės, o iš kito miesto, kuris kaip ir kaimas - ką ten, viena gatvė, 10 min. ir miestas baigiasi. Tiesa, uostas didelis, per dieną atplaukia ir išplaukia bent keturi dideli keleiviniai keltai - kas galėtų pagalvoti. Nors Malmė irgi ne Hamburgas ar Miunchenas, o vis dėlto... Gražus miestas, su įvairiais žmonėmis, senamiesčiu. Yra tam tikros gatvės, nuo Triangel iki Centrinės, kurios laikytinos tikrąja Malme, miesto šerdimi. Visa kita - tik voratinklis aplinkui, ar ne taip - juk taip.
- Kad jis turi butą Kroatijoje, su tiek aukštų ir tiek kambarių, terasa ir sodu, kuriame auga kokie penkių skirtingų rūšių augalai, vieno jų net švediško pavadinimo jis nežino, bet to augalo uogos valgomos džiovintos, labai skanios. Papasakojo, kuriuo metų laiku kuris augalas dera.
- Kad dabar jau pensijoje, tad grįžta į Švediją tik trumpam, kad papildomai užsidirbtų, o šiaip - ten, Kroatijoje. Pensininkams nelengva, nes pajamos ima ir staiga sumažėja perpus, o juk reikia ir apsirengti, ir pavalgyti. Buvo tokios paramos, o dabar beliko tik va kokios. Tenka dar truputį dirbti.
- Kad gyvenime yra ir turėjęs vairavimo mokyklą, dirbo ir kitose srityse. Dabar vairuoja autobusą karts nuo karto - ir galva laisva, ir pinigai. Ir malonus darbas.
- Kad žiūrėk, jie perkelė autobuso stotelę, kad kiek užsiplepėjęs žmogus net neišliptum.

Padėkojo už pokalbį, palinkėjo geros dienos ir išlipo apžiūrinėti tos gerai pastatytos miesto dalies.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą